Framdriftsplan (endelig versjon 22.04.2003) MNFFY103 Elektrisitet og magnetisme Vårsemesteret 2003

Uke 3 (15.01): Speilingsmetoden for beregning av E⃗ og V. Uke 4 (22.01): Bevaringslover. Uke 5 (29.01): Bevaringslover. Uke 6 (05.02): Bevaringslover. Uke 7 – 15 (12.02 – 09.04): Hall–effekt. Litt kvantemekanikk og faststofffysikk. Halvledere. Diode og transistor. Vekselvirkning med lys; solcelle. Uke 17 – 18 (23.04, 25.04 og 30.04) Repetisjon.

Siste forelesning blir onsdag 30. april.

Spørretime mandag 19. mai, klokka 10.00, i R60.

Eksamen onsdag 21. mai, fra 09.00 til 15.00.