FY1001/TFY4145 Mekanisk fysikk Høsten 2014

Orientering om regneøvingene

Regneøvinger og løsningsforslag vil bli lagt ut på fagets hjemmeside:

http://web.phys.ntnu.no/~stovneng/TFY4145_2014/tfy4145.htm

Utlegging av oppgavetekst: Minst ei uke før innleveringsfristen, som regel før.

Regning med veiledning i grupperom: Tirsdag kl 12.15 – 14.00 (R41, E4-107) Onsdag kl 08.15 – 10.00 (D5-175) Torsdag kl 12.15 – 14.00 (R50, R51, R54) Fredag kl 08.15 – 10.00 (R10)

Innlevering: Innen mandag kl 14.00.

Utlegging av løsningsforslag: Senest tirsdag.

Registrering (godkjenning) og evt retting: Senest påfølgende mandag.

Inn- og utlevering av besvarelser skjer i merket hylle utenfor auditorium R1.

Minst 8 av de 12 øvingene må være godkjent for at en skal bli oppmeldt til eksamen. En eller flere regneøvinger kan bli gjort obligatorisk for alle.

Kun besvarelser innlevert før fristen vil bli godkjent.

Godkjenning av regneøvinger gjøres elektronisk med Lars Erik Walles system. Antall godkjente øvinger sjekkes her:

http://web.phys.ntnu.no/ovsys/?db=FY1001_TFY4145-H2014

NB: Ta vare på godkjente regneøvinger, i tilfelle behov for dokumentasjon.

Første regneøving blir tilgjengelig på fagets hjemmeside senest torsdag 28.08. (Veiledning i uke 36. Innlevering senest mandag 08.09. kl 1400. Utlegging av løsningsforslag senest tirsdag 09.09. Utlevering av rettede øvinger senest mandag 15.09. Siste øving vil være rettet og registrert senest mandag 01.12. Eksamen er tirsdag 16.12.)

Institutt for fysikk, NTNU 23.08.2014

Jon Andreas Støvneng