FY1001/TFY4145 Mekanisk fysikk og TFY4109 Fysikk Høsten 2015

Orientering om regneøvingene

Regneøvinger og løsningsforslag vil bli lagt ut på fagets hjemmeside:

http://web.phys.ntnu.no/~stovneng/TFY4145_2015/tfy4145.htm

Veiledning: Mandag kl 10.15 – 12.00 (R2. I uke 44: S5) Onsdag kl 08.15 – 10.00 (R91, R92, R93) Torsdag kl 10.15 – 12.00 (R1)

Minst halve eksamen vil bestå av flervalgsoppgaver. Derfor vil mange av øvingsoppgavene bli presentert i et tilsvarende format. Jobb med regneøvingene på den måten som passer deg best. De fleste oppgavene løses best på tradisjonelt vis, dvs som om de var gitt som ordinære fysikkproblemer uten oppgitt løsning. En del oppgaver kan løses med lite eller ingen regning, ved å vurdere de ulike svaralternativene. I øvingene henger en oppgave ofte sammen med den foregående, noe som kan føre til følgefeil. Til eksamen vil dette problemet minimeres så langt det lar seg gjøre. Løsningsforslag legges typisk ut samtidig med selve øvingen, eller kort tid etter. Det er ingen innlevering.

Første regneøving blir tilgjengelig på fagets hjemmeside senest tirsdag 25.08.

Institutt for fysikk, NTNU 16.08.2015

Jon Andreas Støvneng