TFY4150/SIF4012 Elektromagnetisme FY1303/MNFFY103 Elektrisitet og magnetisme Høsten 2003

Pensum i ulike lærebøker

Listen nedenfor representerer et omtrentlig pensum i endel aktuelle lærebøker i elektromagnetisme.

• E. Lillestøl, O. Hunderi og J. R. Lien Generell fysikk for universiteter og høgskoler. Bind 2 Varmelære og elektromagnetisme: Kap. 19 – 27.

• D. J. Griffiths Introduction to electrodynamics: Kap. 2, 4 – 7.

• M. Alonso og E. J. Finn Physics: Kap. 21, 22, 23.7, 24 – 27.

• H. D. Young og R. A. Freedman University Physics: Kap. 21 – 31.

• P. A. Tipler Physics for scientists and engineers. Volume 2 Electricity and magnetism. Light: Kap. 22 – 31.

• P. M. Fishbane, S. Gasiorowicz og S. T. Thornton Physics for scientists and engineers. Volume II: Kap. 22 – 34.

Institutt for fysikk 05.09.2003

Jon Andreas Støvneng