TFY4155 Elektromagnetisme FY1303 Elektrisitet og magnetisme Våren 2004

Orientering om regneøvingene

Regneøvinger og løsningsforslag vil kun bli lagt ut på fagets hjemmeside: http://bohr.phys.ntnu.no/∼stovneng/TFY4155/tfy4155.htm#ovinger Utlegging av oppgavetekst: Innen torsdag kl 12.00 Regning med veiledning: Mandag kl 08.15 – 10.00 i grupperom Innleveringsfrist: Torsdag kl 12.00 Utlegging av løsningsforslag: Innen fredag kl 12.00 Utlevering av rettede oppgaver: Innen onsdag kl 12.00 Inn- og utlevering av besvarelser skjer i merket hylle utenfor auditorium R1 Minst 9 av de 14 øvingene må være godkjent for at en skal bli oppmeldt til eksamen Kun besvarelser innlevert før fristen torsdag kl 12.00 vil bli godkjent Godkjenning av regneøvinger gjøres elektronisk med Lars Erik Walles system: http://bohr.phys.ntnu.no/ovsys/?db=tfy4155-V2004 På øving 7 og 8, i “aktivitetsperioden”, vil det bli gitt veiledning både på øvingstimer (mandag 23.02. og 01.03.) og forelesningstimer (onsdag 25.02. og 03.03. og fredag 27.02.). Disse øvingene vil bestå utelukkende av flervalgsoppgaver (“multiple choice”) og vil være fin trening til semesterprøven fredag 05.03. Første regneøving blir tilgjengelig på fagets hjemmeside senest torsdag 9. januar. Veiledning mandag 12. januar.

Institutt for fysikk 06.01.2004 Jon Andreas Støvneng