TFY4155 Elektromagnetisme FY1003 Elektrisitet og magnetisme I Våren 2005

Orientering om regneøvingene

Regneøvinger og løsningsforslag vil kun bli lagt ut på fagets hjemmeside: http://web.phys.ntnu.no/∼stovneng/TFY4155_{−}/tfy4155.htm#ovinger

Utlegging av oppgavetekst: Innen torsdag kl 16.00

Regning med veiledning: Torsdag kl 10.15 – 12.00 i grupperom (TFY4155) Regning med veiledning: Fredag kl 10.15 – 12.00 i grupperom (FY1003)

Innlevering: Innen mandag kl 12.00

Utlegging av løsningsforslag: Innen tirsdag kl 12.00

Utlevering av rettede oppgaver: Innen påfølgende mandag kl 12.00

Inn- og utlevering av besvarelser skjer i merket hylle utenfor auditorium R1

Minst 9 av de 14 øvingene må være godkjent for at en skal bli oppmeldt til eksamen

Kun besvarelser innlevert før fristen mandag kl 12.00 vil bli godkjent

Godkjenning av regneøvinger gjøres elektronisk med Lars Erik Walles system: For TFY4155: http://web.phys.ntnu.no/ovsys/?db=tfy4155-V2005 For FY1003: http://web.phys.ntnu.no/ovsys/?db=fy1003-V2005

NB: Ta vare på godkjente regneøvinger, i tilfelle behov for dokumentasjon.

På øving 8 og 9, i “aktivitetsperioden”, vil det bli gitt veiledning både på øvingstimer (torsdag 03.03. og 10.03. og fredag 04.03.) og forelesningstimer (tirsdag 01.03. og 08.03. og onsdag 02.03. og 09.03.). Disse øvingene vil bestå utelukkende av flervalgsoppgaver (“multiple choice”) og vil være fin trening til midtsemesterprøven.

Første regneøving blir tilgjengelig på fagets hjemmeside senest torsdag 6. januar. (Veiledning 13. evt 14. januar. Innlevering senest mandag 17. januar. Utlegging av løsningsforslag senest tirsdag 18. januar. Utlevering av rettede øvinger senest mandag 24. januar.)

Institutt for fysikk 07.01.2005 Jon Andreas Støvneng