TFY4155 Elektromagnetisme FY1003 Elektrisitet og magnetisme I Våren 2007

Orientering om regneøvingene

Regneøvinger og løsningsforslag vil kun bli lagt ut på fagets hjemmeside: http://web.phys.ntnu.no/∼stovneng/TFY4155_{−}2007/tfy4155.htm#ovinger Utlegging av oppgavetekst: Senest fredag i angitt uke. Regning med veiledning: Torsdag kl 12.15 – 14.00 og fredag kl 14.15 – 16.00 i grupperom. Innlevering: Senest mandag kl 12.00 i angitt uke. Utlegging av løsningsforslag: Senest tirsdag kl 12.00 i angitt uke. Utlevering av rettede oppgaver: Normalt senest påfølgende mandag. Inn- og utlevering av besvarelser skjer i merket hylle utenfor auditorium R1. Minst 9 av de 15 øvingene må være godkjent for at en skal bli oppmeldt til eksamen. Kun besvarelser innlevert før fristen mandag kl 12.00 vil bli godkjent. Godkjenning av regneøvinger gjøres elektronisk med Lars Erik Walles system: For TFY4155: http://web.phys.ntnu.no/ovsys/?db=tfy4155-V2007 For FY1003: http://web.phys.ntnu.no/ovsys/?db=fy1003-V2007 NB: Ta vare på godkjente regneøvinger, i tilfelle behov for dokumentasjon. På øving 8 og 9, i tiltaksukene, vil det bli gitt veiledning både på øvingstimer (fredag 02.03) og forelesningstimer (mandag 26.02 og 05.03 og tirsdag 27.02 og 06.03). Disse øvingene vil bestå utelukkende av flervalgsoppgaver (”multiple choice”) og vil være fin trening til midtsemesterprøven. Første regneøving var tilgjengelig på fagets hjemmeside fra onsdag 3. januar. (Veiledning 9. og 12. januar. Innlevering senest mandag 15. januar. Utlegging av løsningsforslag senest tirsdag 16. januar. Utlevering av rettede øvinger normalt senest mandag 22. januar.)

Institutt for fysikk 22.03.2007 Jon Andreas Støvneng