1 Jeg begynte p Fysikk fordi jeg savnet fagene etter frst ha studert si ing i 2 r, men s studert andre ting i ett r. Jeg valgte fortsette studere i Tr H fordi jeg liker meg her. Fysikk var mitt frstevalg. 1 Begynte p fysikk fordi jeg ikke kom inn p noe annet. Valgte Trondheim som studiested fordi jeg har hrt s mye bra om studiemiljet her. 1 ja, ntnu var frstevalget. hovedsaklig fordi opptakskravene er hyst her 1 Jeg valgte BFY pga en generell interesse for de natruvitenskapelige fagene, og Trondheim anns jeg som det studiestedet som kunne gi meg strst ”utbytte” innenfor omrdet. Dette var ikke frstevalget mitt. 1 Hadde hrt mye bra om Trondheim og NTNU. Studieprogrammet var ikke frstevalget mitt, men tredje valget. 1 Likte fysikk p vgs. Hadde hrt mye bra om NTNU. Hadde BFY p NTNU som frstevalg 1 interessert i fysikk, ntnu er annerkjent, BFY var frstevalg 1 NTNU var frstevalg. Fordi jeg hadde hrt mye om byen, og ville g der. I tillegg visste jeg utdanningen her var bra. 1 Jeg ville egentlig studere meterelogi i Oslo, men kjresten min studerte i Trondheim s da bestemte jeg meg for studere her. Det var frstevalget mitt. 1 Fordi jeg er nysgjerrig p hvilke grunnleggende lover som styrer planeten vr, og hva vi kan finne ut med kjenne disse. (Har ikke sett meg ut noen spesiell retning innenfor fysikken enda). Trondheim fordi i Norge er Ntnu definitivt best p realfag. Bfy var frste valg. 2 Virket ok. Bor i trondheim. 2 valg 2 Siden jeg hadde lyst til prve bo i en ny by, og NTNU fr fremtidige studenter til tro at de er det beste universitetet i Norge. 2 Frstevalg, var interessert i fysikk. 2 Veldig interessert i korleis ting fungerar, srleg interessert i astro-, atom- og kvantefysikk. Val Trondheim fordi eg tykkjer det er ein fin by, og fordi her er universitetet som er nrast heimstaden min. Eg hadde dette studieprogrammet som fyrsteval. 2 Valgte bachelorprogram som frstevalg fordi det gir strre valgfrihet ang. valg av emner og studieretning enn siv.ing-programmet. Valgte Trondheim fordi det er nrmeste studiested, og p grunn av godt studiemilj. 2 Jeg valgte ntnu fordi jeg har venner her. Ntnu var frstvalget mitt. 2 Jeg hadde dette studiet som frstevalg, og har alltid hatt lyst til studere fysikk. Jeg valgte NTNU pga universitetets rykte som realfagsuniversitet, og fordi jeg ikke ville bo i Oslo. 2 Jeg har alltid vrt intresert i vitenskap generelt. Fysikk og matte har vrt de to grenene som jeg har vrt mest intressert i. Valgte Ntnu siden jeg hadde hrt at det var det beste universitetet for teknisk og naturvitenskaplige fag. Hadde fysikk som frstvalg, og fysmat som andre, og Bachelor i fysikk som tredje. 2 Begynte egentlig p siv.ing teknisk kybernetikk, men fant ut at bachelor fysikk var mer tingen for meg, for da hadde jeg en grad etter tre r, samt at jeg kunne tenke meg fordypning i fysikk med mulighet til studere astronomi.

Fortsatte studere i Trondheim, fordi jeg syntes det var en trivelig by og fordi en del venner er her. 2 fysikk virket interessant p det davrende tidspunkt, og det var frstevalget 2 Mate og fysikk er det jeg er flinkest til. Trondheim er nrmest og jeg har studert der fr(Hist). 3 Ville studere i en annen by enn Oslo, ja 3 Kommer fra Trondheim og tenkte det var en grei plass starte. Hadde bachelor i fysikk som frstevalg. 3 Av interesse for fagfeltet. Valkte Trondheim forran Oslo siden jeg er fra Oslo og ville prve noe nytt. Hadde fysikk som frstevalg. 3 Jeg har alltid vrt interessert i fysikk. Jeg valgte trondheim fordi Bergen var for lite og Oslo virket som de ikke hadde en ”ren” fysikklinje, siden den het fysikk og meteorlogi. Jeg hadde trondheim som frstevalg. 3 Fordi fysikk er noe jeg interresserer meg for. Frstevalg var Fysikk og Matematikk. 3 Gikk to r p siv.ing. komtek fr jeg bestemte meg for bli realfagslrer. Valgte trondheim siden NTNU har godt rykte for realfag/teknologi 3 BFY var frstevalg. Jeg likte godt realfag og synes fysikk var arti. Valgte Trondheim fordi byen ikke er s stor. 3 Fysikk er spennende og nyttig, og Trondheim hadde et godt rykte p seg. Det var ikke fr senere jeg oppdaget at det p mange mter er en hgskole. 3 Det virket interessant, hadde studieprogram som frstevalg 3 Sikter mot master i nevrovitenskap, finnes ikke i Oslo. 3 Fysikk gir mange muligheter. Eg valgte Trondheim pga av Jrgen og Aina, deres verdensmestere i boogie woogie. Som frstevalg, ja. 3 Fysikk og anna realfag fall naturleg for meg, s eg grubla ikkje lenge over kva eg skulle ta. Alternativet var kanskje satsa p kjemi, men eg hadde eit hakk betre karakter i fysikk. Nr eg skulle velge studiested s fall og Trondheim som eit naturleg valg, for det var jo her det Teknisk Naturvitenskapelege Universitetet lg. I ettertid har eg hyrt at kanskje UiO er det beste universitetet for fysikk, men det er mykje meir moro studera i Trondheim enn i Oslo. Fyrstevalget mitt var Sivilingenirstudiet i Fysikk, men sidan eg hadde 1,6 poeng for lite (Litt mindre enn kjnnskvota p to poeng), s vart det andrevalget Bachelor. Mulegheita var no alltids hoppa over, men det vart aldri til det. Men eg trur ikkje eg vil angra p at eg fortsette p Bacheloren, for han har kanskje ein litt anna fokus enn sivilingenirstudiet. 3 var litt tilfeldig at valget ble fysikk, likte realfag og syntes fysikk virket mest anvendtbart og interessant. Valgte BFY fordi jeg var ikke helt sikker p om fysikk var det rette og syntes det var bedre binde seg for 3 r til og starte med enn vre ”fastlst” i 5. Valgte Trondheim pga. det gode ryktet til NTNU nr det kommer til realfag/sivingstudier samt at Trondheim er kjent for sitt gode studentmilj. ja, BFY var frstevalget mitt. 4 Begynte i utgangspunktet p siv.ing. fysikk og matematikk. Hoppet av etter tre r, tok et alternativt studier og plastret sammen en bachelorgrad i fysikk i mellomtiden. Trondheim var for min del det eneste reelle alternativet. Her hadde jeg et nettverk fra fr samt at jeg kjente byen. I tillegg virket lovordene om norges beste studentby forlokkende. 4 i utgangspunktet var det likegyldig for meg om jeg havnet p FysMat eller Bachlor, endte med at jeg valgte sistnevnte kanskje mest p grunn av friheten i studiet. trondheim pga mye positive rykter fra eldre studenter. Fysikk bachlor var frstevalg. 4 Ja. Ble skeptisk til Oslo etter aa ha vaert paa besoek. 4 Jeg begynte studere i Trondheim fordi jeg har familie her og kjente byen litt fra fr. Jeg begynte studere fysikk fordi jeg hadde interesse for det fra videregende skole. 5 Mange venner av meg skulle til Trondheim, og jeg likte fysikk p videregende. 5 Inntrykk av at NTNU var bedre enn UiO p fysikk(!?), og likte friheten p bachelorprogrammet bedre enn FysMat. 5 Tok ikke Bachelor i Fysikk p NTNU