FY1003 Elektrisitet og magnetisme TFY4155 Elektromagnetisme Våren 2009

Orientering om regneøvingene

Regneøvinger og løsningsforslag vil kun bli lagt ut på fagets hjemmeside: http://web.phys.ntnu.no/∼stovneng/TFY4155_{−}2009/tfy4155.htm#ovinger Utlegging av oppgavetekst: Senest onsdag. Regning med veiledning: Mandag kl 12.15 – 14.00 i grupperom. Innlevering: Senest påfølgende fredag kl 12.00. Utlegging av løsningsforslag: Normalt innen fredag kl 16.00. Utlevering av rettede oppgaver: Normalt innen ei uke. Inn- og utlevering av besvarelser skjer i merket hylle utenfor auditorium R1. Minst 10 av de 15 øvingene må være godkjent for at en skal få adgang til eksamen. Kun besvarelser innlevert før fristen fredag kl 12.00 vil bli godkjent. Godkjenning av regneøvinger gjøres elektronisk med Lars Erik Walles system: For TFY4155: http://web.phys.ntnu.no/ovsys/?db=tfy4155-V2009 For FY1003: http://web.phys.ntnu.no/ovsys/?db=fy1003-V2009 NB: Ta vare på godkjente regneøvinger, i tilfelle behov for dokumentasjon. På øving 8 og 9 vil det bli gitt veiledning mandag 09.03. Disse øvingene vil bestå utelukkende av flervalgsoppgaver (”multiple choice”) og vil være fin trening til midtsemesterprøven. Første regneøving er tilgjengelig på fagets hjemmeside senest onsdag 14. januar. (Veiledning 19. januar. Innlevering senest fredag 23. januar kl 12. Utlegging av løsningsforslag normalt innen fredag 23. januar kl 16. Utlevering av rettede øvinger normalt innen fredag 30. januar. Osv.)

Institutt for fysikk 06.01.2009 Jon Andreas Støvneng