FY1002/TFY4160 Bølgefysikk Høsten 2010

Orientering om regneøvingene

Regneøvinger og løsningsforslag vil kun bli lagt ut på fagets hjemmeside:

http://web.phys.ntnu.no/~stovneng/TFY4160_2010/tfy4160.htm#ovinger

Utlegging av oppgavetekst: Innen fredag kl 16.00. Regning med veiledning i grupperom: Tirsdag kl 08.15 – 10.00 (TFY4160: R10, R50, R51.) Onsdag kl 12.15 – 14.00 (FY1002: R54, R90.) Innlevering: Innen mandag kl 12.00. Utlegging av løsningsforslag: Innen tirsdag kl 12.00. Utlevering av rettede oppgaver og registrering (godkjenning): Innen påfølgende mandag kl 12.00. Inn- og utlevering av besvarelser skjer i merket hylle utenfor auditorium R1. Minst 9 av de 13 øvingene må være godkjent for at en skal bli oppmeldt til eksamen. Kun besvarelser innlevert før fristen vil bli godkjent. Godkjenning av regneøvinger gjøres elektronisk med Lars Erik Walles system. Antall godkjente øvinger sjekkes her (både FY1002 og TFY4160):

http://web.phys.ntnu.no/ovsys/?db=fy1002-H2010

NB: Ta vare på godkjente regneøvinger, i tilfelle behov for dokumentasjon. Første regneøving blir tilgjengelig på fagets hjemmeside senest fredag 27.08. (Veiledning 31.08. og 01.09. Innlevering senest mandag 06.09. kl 1200. Utlegging av løsningsforslag senest tirsdag 07.09. Utlevering av rettede øvinger senest mandag 13.09. Osv utover høsten.)

Institutt for fysikk, NTNU 21.08.2010 Jon Andreas Støvneng