FY1005/TFY4165 Termisk fysikk Våren 2013

Orientering om regneøvingene

Regneøvinger og løsningsforslag vil bli lagt ut på emnets hjemmeside:

http://web.phys.ntnu.no/~stovneng/TFY4165_2013/tfy4165.htm

Utlegging av oppgavetekst: Senest onsdag kveld. Som regel tidligere. Regning med veiledning i grupperom: Fredag kl 08.15 – 10.00: R21, R60, R73, R92 (fra og med uke 3) Mandag kl 14.15 – 16.00: R41, R90 (fra og med uke 4) (evt kl 15.15 – 17.00 dersom Fakultetets time kl 14.15 – 15.00) Innlevering: Senest onsdag kl 14.00. Utlegging av løsningsforslag: Senest torsdag. Utlevering av rettede oppgaver og registrering (godkjenning): Senest påfølgende mandag. Inn- og utlevering av besvarelser skjer i merket hylle utenfor auditorium R1. Minst 9 av de 13 øvingene må være godkjent for at en skal bli oppmeldt til eksamen. En eller flere regneøvinger kan bli gjort obligatorisk for alle. Kun besvarelser innlevert før fristen vil bli godkjent. Godkjenning av regneøvinger gjøres elektronisk med Lars Erik Walles system. Antall godkjente øvinger sjekkes her:

http://web.phys.ntnu.no/ovsys/?db=FY1005_TFY4165-V2013

NB: Ta vare på godkjente regneøvinger, i tilfelle behov for dokumentasjon. Første regneøving blir tilgjengelig på emnets hjemmeside senest onsdag 16.01. (Veiledning fredag 18.01. og mandag 21.01. Innlevering senest onsdag 23.01. kl 14.00. Utlegging av løsningsforslag senest torsdag 24.01. Utlevering av rettede øvinger senest mandag 28.01. Siste øving vil være rettet og registrert senest mandag 29.04. Eksamen er torsdag 06.06.)

Institutt for fysikk, NTNU 02.01.2013 Jon Andreas Støvneng