TFY4215/FY1006 Innføring i kvantefysikk Våren 2016

Faginformasjon

Fagets hjemmeside:

http://web.phys.ntnu.no/~stovneng/TFY4215_2016/tfy4215.htm

Faglærer: Jon Andreas Støvneng Institutt for fysikk, NTNU, 7491 Trondheim Kontor: E5-112 Telefon: 73 59 36 63, 45 45 55 33 Epost: jon.stovneng@ntnu.no

Timeplan: Se emnets hjemmeside.

Pensum:

• Forelest stoff.

• Øvinger inklusive løsningsforslag.

Lærebøker: Hovedbok:

• Per Christian Hemmer Kvantemekanikk. Tapir Akademisk Forlag.

Alternative lærebøker:

• David J. Griffiths Introduction to Quantum Mechanics. Pearson.

• B. H. Bransden og C. J. Joachain Quantum Mechanics. Pearson.

Vurderingsform:

• Skriftlig eksamen torsdag 2. juni kl 09:00 – 13:00. Teller 100 %. Hjelpemiddelkode C: Spesifiserte trykte og håndskrevne hjelpemidler tillatt. Bestemt, enkel kalkulator tillatt.

Adgang til eksamen: For å bli eksamensvurdert må du ha godkjent:

• Spesifiserte øvinger.

(Eventuelt godkjent øvingsopplegg i emnet fra før.)

Institutt for fysikk, NTNU 12.01.2016

Jon Andreas Støvneng