TFY4345 Klassisk mekanikk Høsten 2023

Faginformasjon

Fagets hjemmeside:

http://web.phys.ntnu.no/~stovneng/TFY4345_2023/tfy4345.htm

Faglærer: Jon Andreas Støvneng Kontor: B4-141 Epost: jon.stovneng@ntnu.no

Timeplan: Se emnets hjemmeside.

Pensum:

• Forelest stoff. Se Notater og Framdriftsplan.

• Alle øvinger og løsningsforslag.

• Tidligere eksamensoppgaver er god trening.

Lærebok: Hovedbok: Goldstein, Poole, Safko 3. utgave (2002)

Vurderingsform: Skriftlig digital eksamen 27.11.23, kl 9-13. Teller 100 %. Hjelpemiddelkode C.

Adgang til eksamen:

• Godkjente spesifiserte øvinger.

(Eller: Godkjent øvingsopplegg i emnet TFY4345 fra et tidligere år.)

Institutt for fysikk, NTNU 30.06.2023

Jon Andreas Støvneng